Bachowska Pasja wg św. Jana to jedno z fundamentalnych dzieł europejskiej muzyki. 7 listopada o godz. 19.30 zabrzmi w kościele Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3. Wśród wykonawców koncertu znajdą się soliści – Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Jan Petryka, Jarosław Bręk, Maciej Nerkowski oraz Karol Kozłowski w partii Ewangelisty, a także podsumowujący tym koncertem swoje 20-lecie Chór Kameralny Collegium Musicum UW. Towarzyszyć im będzie barokowa orkiestra, złożona z doświadczonych instrumentalistów zajmujących się muzyką dawną. Kierownictwo muzyczne koncertu obejmie Andrzej Borzym, dyrygent i pedagog, od 1989 r. związany z uniwersyteckimi zespołami.

W programie koncertu znajdzie się opis Pasji Janowej oraz poetyckie tłumaczenie treści arii i chorałów. Autorami będą Piotr Maculewicz (Gabinet Zbiorów Muzycznych BUW), muzykolog i autor wielu artykułów, oraz dr Paweł Piszczatowski (Instytut Germanistyki UW), znawca niemieckiej poezji i filozofii.

Koncert organizowany jest przez Collegium Musicum UW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per musica i Biurem Promocji UW.

Koncert organizowany jest w ramach obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp wolny.