Podczas koncertu będzie można usłyszeć Oratorium Wielkanocne BWV 249 „Kommt, eilet und laufet” oraz kantatę BWV 129 „Gelobet sei der Herr”.

Utwory wykona zespół Baroque Collegium 1685 składający się z polskich i zagranicznych muzyków związanych m.in. z praską orkiestrą Musica Florea pod kierownictwem Marka Štryncla, zespołem Alta Cappella oraz Szczawnickim Chórem Kameralnym.

Solistami będą: Ewa Leszczyńska – sopran, Helena Poczykowska – alt, Hasan El-Dunia – tenor i Marián Krejčík – bas.

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzykologii UW, Fundację Uniwersytetu Warszawskiego i Biuro Promocji UW.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Koncert odbędzie się 21 kwietnia o godz. 19.00 w Kościele ss. Wizytek (Krakowskie Przedmieście 34).

Wstęp wolny.