Ośmioro studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego pojedzie w czerwcu na wyprawę reporterską do Izraela. Podróż poprzedzi cykl spotkań; wykładów, warsztatów, dyskusji. Będą w nich brali udział goście z Izraela oraz reporterzy. W trakcie spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznawać współczesny Izrael, rozwijać swoje umiejętności warsztatowe, dyskutować.

Pierwsze, uroczyste spotkanie inaugurujące przedsięwzięcie odbędzie się 4 kwietnia w godz. 15.00-16.45 w Sali Kolumnowej WDIB UW przy ul. Bednarskiej 2/4. J.E. Anna Azari, Ambasador Izraela w Polsce wygłosi wykład “From the ideology of the melting pot to Jewish multiculturalism” (wykład po angielsku, bez tłumaczenia, ok. 45 min.). Konieczna jest rejestracja uczestników: education(at)warsaw.mfa.gov.il (osoby pragnące wzięć udział proszone są o wysłanie wiadomości z tematem „rejestracja” i z nazwiskiem, rejestracja kończy się 3 kwietnia o godz. 14).

Projekt „Izrael okiem reportera” jest realizowany wspólnie przez Ambasadę Izraela, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW oraz „Gazetę Wyborczą”.

www.wdib.uw.edu.pl