23 lipca (niedziela) na Uniwersytecie w Heidelbergu odbędzie się koncert pt. „IX Symfonia Ludwiga van Beethovena”.

Podczas pierwszej części koncertu zaprezentuje się Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, który wykona polską muzykę chóralną, jaką przygotował na setny sezon swojej działalności.

W drugiej części zabrzmi tytułowa IX Symfonia Ludwiga van Beethovena w wykonaniu solistów (Iris Kupke – sopran, Julia Faylenbogen – mezzosopran, Christoph Wittmann – tenor, Matthias Horn – bas) oraz Chóru Akademickiego UW, Chóru i Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu. Całość poprowadzi dyrygent Michael Sekulla.

Chór Akademicki UW będzie gościł na Uniwersytecie w Heidelbergu w ramach współpracy chórów z uczelni skupionych w Sojuszu 4EU+.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Koncert będzie można oglądać online: