„Inkluzje w bursztynie – osobliwe dziedzictwo naturalne” to tytuł wykładu dr Elżbiety Sontag z Muzeum Inkluzji w Bursztynie na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Wykład jest częścią cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”. Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32. Wykład będzie także transmitowany na uniwersyteckim kanale YouTube.

 

Prelegentka jest autorką m.in. scenariusza stałej wystawy edukacyjnej – „Życie w lesie bursztynowym”, współkoordynatorką Bałtyckiego Festiwalu Nauki i koordynatorką Nocy Biologów. Jako ekspertka została zaproszona do udziału w filmie Davida Attenborougha pt. “The Amber Time Machine”/”Jewel of the Earth” (BBC).

 

Za swoją działalność naukową i popularyzatorską została uhonorowana m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej i tytułem Bursztynnika Roku 2007.

 

W ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie” prezentowane są zagadnienia naukowe, które mają przełożenie na naszą codzienność, przestrzeń, w jakiej funkcjonujemy oraz świat, w jakim żyjemy i będziemy żyli. Wykłady wygłosili: dr. hab. Andrzej Dragan, prof. ucz., prof. Jerzy Dzik oraz prof. Szymon Malinowski. Ostatni wykład z cyklu wygłosi dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. ucz.

 

Spotkania odbywają się w ostatnie środy miesiąca. Cykl potrwa do lutego 2022 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://muzeum.uw.edu.pl.

 

Organizatorami cyklu wykładów są: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.