Uniwersytat Warszawski wraz z Polskim Towarzystwem Socjologicznym i Szkołą Główną Handlową jest organizatorem corocznej konferencji badaczy stosunków pracy „Industrial Relations in Europe Conference”. Tegoroczna edycja zatytułowana „Industrial Relations in Europe: Between Core and Peripheries” poświęcona będzie zagadnieniom rdzenia i peryferii rynku pracy, migracji pracowniczych i wyzwań dla związków zawodowych w dobie prekariatyzujących się stosunków pracy. W konferencji weźmie udział blisko 100 badaczy z Europy i USA. W trakcie konferencji (dzięki wsparciu Fundacji Friedricha Eberta) odbędzie się również dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli polskich związków zawodowych oraz organizacji pracodawców.

Konferencja odbędzie się 7 i 8 września w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66.