Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 rozpocznie się 1 października o godz. 14.00 od przejścia orszaku w togach z Pałacu Kazimierzowskiego do Auditorium Maximum, gdzie w największej uniwersyteckiej sali – Auli im. Adama Mickiewicza odbędzie się dalsza część uroczystości.

Jako pierwszy głos zabierze prof. Marcin Pałys, rektor UW, podsumuje on poprzedni rok akademicki oraz nakreśli plany uczelni na przyszłość. Następnie ślubowanie złożą studenci I roku, będą to osoby, które uzyskały najlepsze wyniki w trakcie tegorocznej rekrutacji na studia. Przemówienia wygłoszą także przedstawiciele studentów oraz doktorantów.

Co roku uroczystość kończy wykład inauguracyjny – pierwszy w danym roku akademickim. Dwa lata temu zebrani mogli posłuchać o Bozonie Higgsa, zaś rok temu o demografii. W tym roku wykład inauguracyjny pt. „Czy altruizm jest sprzeczny z teorią Darwina?” wygłosi prof. Joanna Pijanowska z Wydziału Biologii UW.

Zaproszenia można otrzymać w Biurze Promocji (Pałac Kazimierzowski, parter, pok. 8), w godz. 9.00-16.00.