W dniu imienin Fryderyka Chopina – wielkiego polskiego kompozytora, który wzrastał i pobierał nauki na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego – zabrzmi jego muzyka. Z okazji jubileuszowego roku stulecia niepodległości będzie można też usłyszeć muzykę Ignacego Jana Paderewskiego. Muzeum UW przygotowało wieczór poświęcony twórczości Chopina i Paderewskiego. Utwory zaprezentuje pianista Marek Bracha. Aktorzy Adam Fidusiewicz i Paulina Komenda wcielą się w rozmaite role, przywołując słowa listów Chopina, pamiętników George Sand, wspomnień i mów Paderewskiego.

Spotkanie odbędzie się 5 marca o godz. 18 w auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum (Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28).

Uczestnictwo jest bezpłatne, organizatorzy proszą o rejestrację udziału przez wysłanie maila o tytule „RSVP Chopin” na adres muw(at)adm.uw.edu.pl oraz punktualne przybycie.