26 lutego w godz. 10.00–14.00 odbędzie się II edycja Dnia Chorób Rzadkich na Wydziale Biologii UW. Wydarzenie jest organizowane przez doktorantów z Zakładów Regulacji Metabolizmu oraz Anatomii i Cytologii Roślin WB. Jest ono skierowane przede wszystkim do uczniów szkół średnich oraz pacjentów z chorobami rzadkimi, a także studentów, doktorantów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Program Dnia Chorób Rzadkich na Wydziale Biologii UW:

Wykłady:
10.00–10.20: Otwarcie wydarzenia przez władze Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
10.20–10.50: „Biolog molekularny, który chciał przeczytać o chorobie rzadkiej, a nie mógł – jak się żyje z zespołem Vogta-Koyanagiego-Harady?”, dr Takao Ishikawa (WB UW)

10.50–11.00: „Gdy skóra jest jak skrzydła motyla, czyli życie z najboleśniejszą chorobą świata”, Zosia Hincz (Fundacja EB Polska, pęcherzowe oddzielanie się naskórka), dr n. med. Katarzyna Wertheim-Tysarowska (Fundacja EB Polska)

11.00–11.30: „Choroba rzadka oczyma Pacjentki i Lekarza – dyskusja”, Anna Kleszcz (jamistość rdzenia kręgowego), lek. Artur Balasa (Klinika Neurochirurgii WUM)

11.30–11.40: Dyskusja z udziałem słuchaczy

Warsztaty:
12.00–14.00: „Siła jest w Nas! Pacjenci Pacjentom”– warsztaty dla pacjentów (Fundacja Ludzie i Medycyna)

12.00–13.00: „Diagnostyka genetyczna chorób rzadkich”– warsztaty dla uczniów, Zakład Regulacji Metabolizmu oraz Anatomii i Cytologii Roślin (WB UW)

Wydarzenie odbędzie się online, za pośrednictwem platformy Zoom.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje są dostępne na profilu Zakładu Regulacji Metabolizmu UW na Facebooku >>