16 i 17 sierpnia w BUW przy ul. Dobrej 56/66 odbywają się dwie konferencje satelickie IFLA – Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich.

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie uczestniczy w pracach trzech sekcji IFLA.

„Innovation and the User Experience: Evaluating and Implementing Discovery Systems” to pierwsza konferencja. Tytuł spotkania odzwierciedla aktualne trendy w bibliotekarstwie, a szczególnie dotyczy sposobów wykorzystywania nowoczesnych systemów wyszukiwawczych. Prelegenci i uczestnicy z wielu krajów, od sąsiadujących Niemiec i Czechy, przez Kanadę, USA, Iran, po odległe Filipiny czy Nigerię dzielą się ze sobą doświadczeniami.

BUW gości równolegle drugą konferencję satelicką IFLA „Data Curator’s Roles and Responsibilities: International and Interdisciplinary Perspectives” organizowaną przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.