Od 9 do 10 czerwca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się pierwszy Kongres Humanizacji Medycyny. Jego uczestnicy podejmą interdyscyplinarną debatę m.in. nad rolą komunikowania oraz ideą humanizmu w medycynie i ochronie zdrowia.

Wydarzenie jest skierowane do pracowników jednostek ochrony zdrowia, nauczycieli akademickich, etyków, studentów kierunków medycznych, nauk o zdrowiu, nauk humanistycznych i społecznych, organizacji pozarządowych reprezentujących pacjentów, a także dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowia oraz dyrektorów i menadżerów szpitali. W Kongresie uczestniczyć będą także rektorzy i dziekani wydziałów kształcących studentów na kierunkach medycznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o Kongresie, w tym formularz rejestracyjny, znajduje się na stronie wydarzenia >>

Organizatorami Kongresu są: Uniwersytet Warszawski, Ministerstwo Zdrowia i Agencja Badań Medycznych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie UW >>