To tytuł debaty naukowej organizowanej przez Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, École Normale Supérieure Paris rue d’Ulm, Instytut Europeistyki UW, Ambasadę Francji w Polsce i Instytut Francuski.

Jednym z poruszanych zagadnień będzie próba odpowiedzi na pytanie czy możliwe jest znalezienie wspólnego spojrzenia na wydarzenia, aby wspólnie je upamiętniać – w obliczu obchodów 100-lecia zakończenia pierwszej wojny światowej oraz odzyskania przez Polskę niepodległości, a także celebracji 50. rocznicy wydarzeń z 1968 roku.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.:

• Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych RP (otwarcie)
  • Frédéric Worms, École Normale Supérieure Paris
  • Blaise Wilfert, École Normale Supérieure Paris
  • Nicolas Thervet, École Normale Supérieure Paris
  • Joanna Tokarska-Bakir, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  • Paweł J. Borkowski, Instytut Europeistyki WNPiSM UW
  • Nicolas Maslowski, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW (moderator)

Debata odbędzie się 22 marca w godz. od 15.00 do 16.30 w auli im. prof. J. Baszkiewicza w Gmachu Audytoryjnym WNPiSMUW (Krakowskie Przedmieście 26/28).