Od 15 do 17 maja na Uniwersytecie Warszawskim będzie odbywała się międzynarodowa konferencja „Higher Education Ombudsman and Empowerment”, organizowana przez Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW, European Network of Higher Education Ombudsman oraz Office of Independent Adjudicator.

Konferencja będzie poświęcona trzem tematom: Empowering Students – Empowering Ombudsman – Empowering University. Wezmą w niej udział rzecznicy akademiccy (ombudsmani) z całego świata, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z pełnieniem tej funkcji, a także problematyką rozwiązywania sporów na uczelniach.

Podczas konferencji omawiane będą kwestie związane z powstawaniem instytucji rzecznika akademickiego, wyzwaniami dotyczącymi wykonywania tej funkcji oraz zarządzaniem konfliktami na uczelniach. W pierwszym dniu odbędą się warsztaty dla uczestników dotyczące zarządzania konfliktami oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów i mediacji, które poprowadzą specjaliści ze Stanów Zjednoczonych i Austrii.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim.