Najbliższe seminarium z cyklu „Komentarze Politologiczne” będzie nosiło tytuł „Gry dyplomatyczne: nowela ustawy o IPN w politycznych procesach decyzyjnych Polski i jej partnerów”.

W spotkaniu wezmą udział:

• Ludwik Dorn – marszałek Sejmu V kadencji, wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji w latach 2005-2007,
  • Wojciech Konończuk – kierownik zespołu Białorusi, Ukrainy i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich,
  • prof. Szewach Weiss – profesor na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, przewodniczący Knesetu w latach 1992-1996 i poseł w latach 1981-1999, ambasador Izraela w Polsce w latach 2001-2003,
  • prof. Bohdan Szklarski – kierownik Pracowni Badań nad Przywództwem, pracownik Ośrodka Studiów Amerykańskich UW.

Seminarium poprowadzi dr Anna Materska-Sosnowska – wykładowca w Instytucie Nauk Politycznych UW i ekspert Ośrodka Analiz Politologicznych UW.

W trakcie spotkania prelegenci zajmą się m.in. następującymi zagadnieniami:

• mechanizmy towarzyszące podejmowaniu decyzji w trakcie kryzysu dyplomatycznego przez kluczowych graczy politycznych,
  • interesy i działania kluczowych państw w sprawie noweli ustawy o IPN,
  • relacje pomiędzy polityką zagraniczną a uwarunkowaniami polityki krajowej.

Organizatorzy: Ośrodek Analiz Politologicznych UW, Instytut Nauk Politycznych UW oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Seminarium odbędzie się 27 lutego w godz. 15.00-16.30, w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny, siedziba WNPiSM UW, kampus główny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wstęp wolny. Potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu należy przesłać na adres lista(at)oapuw.pl (liczba miejsc ograniczona).

www.facebook.com/events