Wydział Nauk Ekonomicznych UW oraz Instytut Studiów Społecznych UW zapraszają 18 maja do Auli C Wydziału Nauk Ekonomicznych na dwa wykłady gościnne.

O godz. 13 wykład „Capital Market Integration in Europe, 1350-1800” wygłosi prof. Max-Stephan Schulze z Wydziału Historii Gospodarczej London School of Economics. Prof. M. S. Schulze jest wybitnym znawcą historii gospodarczej Austro-Węgier, zajmuje się także badaniem procesów integracji gospodarczej w Europie w długim okresie. W trakcie wykładu zaprezentuje wyniki swoich ostatnich badań nad procesem integracji europejskich rynków kapitałowych.

O godz. 15 wykład „Regional Economic Growth in Germany, 1895-2010” wygłosi prof. Nikolaus Wolf z Wydziału Ekonomicznego Humboldt-Universität zu Berlin. Prof. N. Wolf w swoich badaniach zajmuje się historią gospodarczą Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec i Polski. W ostatnich latach pracował nad nowymi szacunkami regionalnego rozwoju gospodarczego Niemiec, które zostaną przedstawione w trakcie wykładu.

www.iss.uw.edu.pl

www.wne.uw.edu.pl