13 marca w Łodzi odbędzie się uroczystość, podczas której zostanie wręczona nagroda w konkursie im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Kapituła Nagrody wybrała pięć książek, które konkurować będą o tytuł najlepszego dzieła humanistycznego wydanego w Polsce w 2020 roku. W gronie finalistów znalazła się prof. Danuta Ulicka z Wydziału Polonistyki UW, redaktor pracy zbiorowej „Wiek teorii. 100 lat literaturoznawstwa polskiego”, wydanej przez Wydawnictwo Instytut Badań Literackich PAN.

Pozostałymi finalistami są: prof. Stefan Konstańczak z Uniwersytetu Zielonogórskiego, autor publikacji „Etyka niezależna w Polsce”; prof. Dorota Korwin-Piotrowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki „Eutoryka. Rzecz o dobrej (roz)mowie”; prof. Krzysztof Stachewicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor publikacji „Doświadczyć prawdziwej rzeczywistości. Prolegomena do filozofii mistyki”, t. 1., „Filozofia doświadczenia mistycznego”, t. 2. „Człowiek wobec doświadczenia mistycznego” oraz prof. Zbigniew Szmyt z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor książki zatytułowanej „Zbyt głośna historyczność. Użytkowanie przeszłości w Azji Wewnętrznej”.

Autor zwycięskiej pozycji, która zostanie wyłoniona z finałowej piątki, otrzyma 50 tys. złotych. To już 7. edycja konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki. Tym razem do konkursu zgłoszono 70 publikacji, które ukazały się w 2020 roku.

Więcej informacji o nagrodzie znajduje się na stronie Uniwersytetu Łódzkiego >>