„Dzieci Filozofują” to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych na prace poruszające problemy filozoficzne. Uczniowie klas I-III przygotowują prace plastyczne, zaś z klas IV-VIII – własną opowieść filozoficzną, w formie pracy literackiej lub filmu. W tym roku tematyka konkursu dotyczyła bajek i sztucznej inteligencji.

Podczas obecnej – dziewiątej edycji przedsięwzięcia – najmłodsi mieli za zadanie stworzyć ilustrację do jednej z bajek filozoficznych, uchwytując jej filozoficzny motyw w formie krótkiego morału-hasła. Starsi zaś mieli przygotować opowiadanie, esej, komiks lub film powiązany z pytaniem „Dlaczego sztuczna inteligencja jest sztuczna?”.

Konkurs „Dzieci Filozofują” organizują i prowadzą osoby ze stowarzyszenia Aqueduct. Proces zbierania i oceniania prac przez jurorów organizowany przez Szkołę Podstawową nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem dziekana Wydziału Filozofii UW.

18 maja na Wydziale Filozofii UW odbędzie się uroczysta gala konkursowa, w której wezmą udział m.in. laureaci i wyróżnieni oraz ich rodzice i nauczyciele.

Informacje dotyczące konkursu dostępne są na profilu wydarzenia na Facebooku.