Fulbright Slavic Award to program Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Program skierowany jest do pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych zatrudnionych w polskich uczelniach i jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Stypendium umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch uniwersytetów współpracujących z Komisją Fulbrighta:

• University of Washington w Seattle – prowadzenie zajęć o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej lub kulturoznawczej, w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej, skoncentrowane wokół kultury polskiej (stypendium 6-miesięczne);
  • University of Illinois w Chicago – prowadzenie zajęć o tematyce kulturoznawczej, z obszaru gender studies, lub tematyce filmoznawczej/medioznawczej w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej (stypendium 4-miesięczne).

Termin składania wniosków upływa 8 stycznia.

www.fulbright.edu.pl