Pod takim tytułem organizowana jest międzynarodowa konferencja naukowa, której głównymi inicjatorami są Uniwersytet Warszawski i the European Section of the Society for Conservation Biology.

Wśród celów spotkania wymienia się m.in. podkreślenie pilnej potrzeby ochrony Puszczy Białowieskiej i innych lasów naturalnych oraz zaznaczenie powszechności problemu masowej destrukcji tych ekosystemów poprzez wycinkę drzew czy komercyjną gospodarkę leśną.

Udział w konferencji zadeklarowało blisko 150 naukowców, w tym prof. Robin Chazdon (University of the Sunshine Coast, Queensland, Australia), prof. Malcolm Hunter (University of Maine, Orono, USA), prof. David Lindenmayer (The Australian National University’s Fenner School of Environment and Society, Canberra, Australia) oraz prof. William Sutherland (St Catharine’s College, Cambridge, Wielka Brytania).

Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 lutego w siedzibie Wydziału Biologii UW (ul. I. Miecznikowa 1). Na kolejne dwa dni planowana jest wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego.

Pierwszego dnia konferencji (12 lutego, godz. 10.00 w siedzibie Wydziału Biologii UW) odbędzie się briefing prasowy.

Szczegółowe informacje>>

Komunikat prasowy (pdf)