„Fizyka zostanie ukończona za pół roku, czyli o krótkowzroczności dalekosiężnych umysłów” to tytuł wykładu dr hab. Andrzeja Dragana, prof. ucz., otwierający cykl wykładów „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie”.

Wydarzenie odbędzie się 27 października o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32.

W ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie” prezentowane będą zagadnienia naukowe, które mają przełożenie na naszą codzienność, przestrzeń, w jakiej funkcjonujemy oraz świat, w jakim żyjemy i będziemy żyli. Wykłady wygłoszą: prof. Jerzy Dzik, prof. Szymon Malinowski, dr Elżbieta Sontag oraz dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. ucz.

Spotkania odbywać się będą w ostatnie środy miesiąca. Cykl potrwa do lutego 2022 roku. Więcej informacji na temat cyklu oraz program spotkań znajduje się na stronie: https://muzeum.uw.edu.pl.

Organizatorami cyklu wykładów są: Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy.

Dr hab. Andrzej Dragan, prof. ucz.

Prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Singapurze. Popularyzator nauki, a także fotograf, muzyk i twórca filmowy. Laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową, fotograficzną, filmową i za komponowaną muzykę. Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes, twórca fotograficznego Efektu Dragana.