O godz. 19.00 w Kinie Muranów rozpocznie się pierwsze z pięciu Spotkań Filozoficznych. Najpierw obejrzeć można będzie film „Dzikie historie”, a po nim przewidziano dyskusję z udziałem widzów na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. Rozmowę poprowadzi dr Adrian Kuźniar z Instytutu Filozofii UW.

Dr Adrian Kuźniar pracuje w Zakładzie Filozofii Nauki. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia z matematyki, ontologii i filozofii nauki. Jest autorem monografii pt. Język i wartości oraz szeregu artykułów naukowych opublikowanych w czołowych polskich czasopismach filozoficznych. Przebywał na stypendiach naukowych m.in. w University of Manchester i University of Aberdeen w Wielkiej Brytanii, Uniwersytecie w Oslo w Norwegii oraz Uniwersytecie Islandzkim. Miłośnik klasyki literatury pięknej.

Organizatorami cyklu są Gutek Film i Uniwersytet Warszawski.