Gutek Film i Uniwersytet Warszawski rozpoczynają kolejny sezon (2016-2017) Spotkań Filozoficznych w warszawskim Kinie Muranów. 14 września o godz. 19 odbędzie się pierwsze z nowej serii spotkanie, na którym zostanie wyświetlony film „Komuna” Thomasa Vinterberga, twórcy pamiętnego „Polowania”. Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Marcin Rychter, filozof i tłumacz. W roku 2016 obronił w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską poświęconą filozoficznym interpretacjom muzyki współczesnej.

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu – zawsze w środę – w Kinie Muranów. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem prowadzonej przez pracowników Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 20 zł są do kupienia na tej stronie.