7 września w Centrum Nowych Technologii UW odbędzie się spotkanie inaugurujące pierwszy etap projektu ENSEMBLE3. Jego celem jest przygotowanie do utworzenia Centrum Doskonałości, którego tematyka będzie poświęcona technologiom wzrostu kryształów, w tym nowym materiałom funkcjonalnym do zastosowania w nanofotonice, optoelektronice, telekomunikacji, medycynie czy fotowoltaice.

Projekt jest realizowany przez UW, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z uczelniami z Włoch, Niemiec i Hiszpanii, w ramach programu Teaming for Excellence finansowanego ze środków Komisji Europejskiej na rzecz badań i innowacji Horyzont 2020.

Podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 9.30 w auli CeNT UW (ul. Banacha 2c), będzie można  posłuchać m.in. o projekcie ENSEMBLE3 (godz. 10.10-10.30) i wystąpienia „Firma spin-off – historia sukcesu” (godz. 11.30-11.45), a także panelu dyskusyjnego „Financing of research – government&business” (godz. 11.45-12.20), w którym wezmą udział m.in. Samuel Martin, director of research and development Saint Gobain, prof. Martin Wegener z Karlsruhe Institute of Technology I prof. Maciej Żylicz, prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Spotkania odbędą się w języku angielskim.