23 lutego o godz. 14.00 Laboratorium Analiz Transformacji Elit i Inteligencji organizuje wykład „Elites of (post)transformation. Cases of Poland, Ukraine, and Russia”.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim w formie hybrydowej na Wydziale „Artes Liberales” UW, w „Białej Willi” przy ul. Dobrej 72 w Warszawie, w sali konferencyjnej nr 1.

Link do spotkania online

Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy, jak:

• Jak zdefiniować elity w różnych krajach?
  • Jaka jest tożsamość elit i ich odbiór społeczny?
  • Jakie są czynniki, które zachęcają do trwania, transformacji i zastępowania elit?
  • Jak doszło do wymiany elit w różnych krajach?
  • Jakie typy elit (polityczne, kulturowe, ekonomiczne) sprawują władzę w różnych krajach?

W debacie wezmą udział m.in: dr Oleksandra Iwaniuk z Wydziału „Artes Liberales”, Andreas Umland ze Szwedzkiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Anastasia Sergeeva ze Stowarzyszenia „O Wolną Rosję”, prof. Tomasz Zarycki z Instytutu Studiów Społecznych imienia Profesora Roberta Zajonca. Spotkanie poprowadzi dr Kamil Wielecki z Wydziału „Artes Liberales”.