Miłośnicy nauk matematyczno-przyrodniczych będą mieli okazję 16 marca odwiedzić budynki uniwersyteckie na Ochocie i wziąć udział w ciekawych zajęciach popularnonaukowych. Wszystko to w ramach dnia otwartego kampusu, w tym roku po raz pierwszy organizowanego pod nazwą Dzień Odkrywców Kampusu Ochota.

DOKO jest wspólnym przedsięwzięciem Wydziałów: Biologii; Chemii; Fizyki; Geologii; Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz jednostek współpracujących CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Kolegium MISMaP i MSOŚ.

W programie przewidziane są m.in. warsztaty w laboratoriach, wykłady popularnonaukowe, pokazy oraz atrakcje specjalne – dyktando naukowe, pokoje odkrywców, pokaz doświadczeń chemicznych w ciemności. Osoby zainteresowane studiami na kierunkach ścisłych będą miały także możliwość odwiedzenia stanowisk informacyjnych wydziałów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5 i potrwa do godz. 17.00

Na część zajęć obowiązuje rejestracja, która rusza 1 marca. Więcej informacji pod adresem: http://doko.mimuw.edu.pl Aktualności znajdują się także na stronie facebook.com/DOKOUW/