Czy na Marsie można hodować sałatę? Jak przypadek doprowadził do odkrycia dynamitu i karteczek samoprzylepnych? Czy w „Raju” Dantego mieszka matematyka? Czy bakterie mają mikromiasta? Jak szybko rosną kryształy? Po co ludziom cyklotrony? Kim są Antymatematycy? Jak zatrzymać proces starzenia bez ingerencji chirurga plastycznego? Co łączy jajko z chorobą Alzheimera?

Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi podczas 8. edycji Dnia Odkrywców Kampusu Ochota UW (DOKO). Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w godz. 11.00–17.00. Jest otwarte dla wszystkich, szczególnie dla uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Dnia Odkrywców Kampusu Ochota UW >>