W ramach Światowego Dnia Logiki obchodzonego po raz pierwszy na Uniwersytecie Warszawskim oraz kilkudziesięciu innych uczelniach z Europy, Azji i obu Ameryk,14 stycznia w Instytucie Filozofii UW odbędzie się Dzień Logiki na UW.

Wydarzenie rozpoczną miniwykłady na temat bieżących zagadnień podejmowanych w logice (godz. 16.35, sala 4). Wygłoszą je m.in. prof. Cezary Cieśliński, prof. Adam Przepiórkowski, prof. Mieszko Tałasiewicz oraz prof. Anna i Krzysztof Wójtowiczowie. W programie przewidziany jest także poświęcony patronom wydarzenia wykład prof. Stanisława Krajewskiego zatytułowany „Gödel a Tarski” (godz. 18.30, sala im. A. Tarskiego).

Spotkania adresowane są do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami logiki.

Wykłady będą miały miejsce w budynku Instytutu Filozofii UW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 3.