14 stycznia o godz. 12.00 na Wydziale Filozofii UW rozpoczną się obchody Światowego Dnia Logiki. Tego dnia na całym świecie organizowane są wydarzenia, które promują logikę i ukazują jej znaczenie. Od dwóch lat obchody są objęte patronatem UNESCO.

Podczas Dnia Logiki na UW prof. Cezary Cieśliński z Wydziału Filozofii UW, laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, wygłosi wykład „Logika matematyczna a logika filozoficzna na przykładzie teorii prawdy”. Aktualnymi rezultatami badań logicznych podzielą się również prof. Krystyna Misiuna, która opowie o logice przekonań, oraz dr Mateusz Łełyk, który przybliży problematykę „Granicy Tarskiego”. Po wystąpieniach będzie czas na dyskusję z udziałem publiczności.

Obchody Światowego Dnia Logiki na UW odbędą się w auli im. Marii Ossowskiej na Wydziale Filozofii UW, przy Krakowskim Przedmieściu 3. W wydarzeniu mogą uczestniczyć studenci, doktoranci, pracownicy uczelni oraz wszyscy pasjonaci logiki.

Więcej informacji >>