Na Wydziale Biologii odbędzie się Dzień Komórek Macierzystych – UniStem Day.

Wydarzenie to odbywa się po raz ósmy na kilkudziesięciu europejskich uczelniach, po raz pierwszy w Polsce – na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie skierowane jest do uczniów szkół średnich i ma na celu pogłębienie ich wiedzy na temat badań prowadzonych z zastosowaniem komórek macierzystych. Nadrzędnym celem spotkania jest upowszechnienie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych. W tegorocznych spotkaniach weźmie udział ponad 70 uniwersytetów i ośrodków naukowych z 9 krajów europejskich. W Dniu Komórek Macierzystych na Uniwersytecie Warszawskim uczestniczyć będzie 50 nauczycieli oraz 150 uczniów z warszawskich szkół. Program spotkania obejmuje wykłady, pokazy filmowe, warsztaty oraz debatę z udziałem dziennikarzy naukowych oraz naukowców i lekarzy zajmujących się komórkami macierzystymi.

Dzień Komórek Macierzystych na UW organizowany przez Wydział Biologii wspiera Urząd Marszałkowski, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, PWN, Zeiss oraz „Edukacja Biologiczna i Środowiskowa”.

Spotkania odbędą się 11 marca w godz. 9.00-16.30 na Wydziale Biologii przy ul. Miecznikowa 1.

users2.unimi.it

users2.unimi.it/unistem