W sobotę, 23 marca na Wydziale Biologii UW obchodzony będzie Dzień Fascynującego Świata Roślin, organizowany pod patronatem Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO). Wydarzenie odbywa się pod nazwą „Dzień Badyla”.

Podczas sesji naukowej pracownicy, doktoranci i studenci wydziału opowiedzą o tym, co fascynuje ich w roślinach. Tegoroczne wykłady są bardzo zróżnicowane geograficznie (od Brazylii do Antarktyki) i tematycznie – będzie m.in. o  super-zdrowym jedzeniu i barwach roślin.

Wydarzenie nawiązuje do odbywającego się tradycyjnie w maju Tygodnia Fascynującego Świata Roślin – cyklu lekcji, warsztatów i wykładów, przeznaczonych przede wszystkim dla uczniów.

Program wykładów oraz więcej informacji można znaleźć na stronie Wydziału Biologii oraz pod adresem:  www.facebook.com/FascynujacySwiatRoslin