Seminarium naukowe „Polskie i rosyjskie dziedzictwo kulturowe w zbiorach bibliotecznych – perspektywy badań” jest organizowane wspólnie przez Państwową Naukowo-Techniczną Bibliotekę Syberyjskiego Oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk w Nowosybirsku oraz Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie.

Biblioteka w Nowosybirsku jest jedną z największych bibliotek w Rosji. Dysponuje niezwykle interesującymi zbiorami specjalnymi, licznymi starodrukami i rzadkimi książkami z XIX i XX w., w tej liczbie znajdują się także ciekawe polonica. Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie posiada jeden z największych w Europie zbiorów rossiców – wydawnictw w języku rosyjskim. Wspólne seminarium poświęcone będzie m.in. problemom metodologii, metodyki i perspektywom współpracy naukowej dotyczących badań nad dziedzictwem kulturowym przechowywanym w bibliotekach.

Seminarium odbędzie się we wtorek 26 maja w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ulicy Dobrej 56/66, w sali 256 (II p.), rozpoczęcie obrad o godzinie 9.

Udział należy potwierdzić do 22 maja na adres w.dolegiewicz(at)uw.edu.pl.