CENTRAL to sojusz pięciu uczelni z Europy Środkowej: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wiedeńskiego, Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, Uniwersytetu Karola w Pradze oraz Uniwersytetu Eötvös Loránd (ELTE) w Budapeszcie.

W ramach corocznego Governance Board Meeting odbędzie się debata dotycząca stosunków między Europą Środkową a Rosją. Wydarzenie rozpocznie się od wykładu ambasadora Emila Brixa, dyrektora Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu. Tytuł jego wystąpienia to: „Is Russia again the tragedy of Central Europe?”.

Następnie odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą przedstawiciele uniwersytetów z Sieci CENTRAL: prof. Susanne Frank (Uniwersytet Humboldtów w Berlinie), prof. Zsuzsa Hetényi (ELTE, Budapeszt), dr Katarzyna Jakubowska-Krawczyk (Uniwersytet Warszawski), prof. Karel Svoboda (Uniwersytet Karola w Pradze) oraz prof. Philipp Ther (Uniwersytet Wiedeński). Dyskusję poprowadzi korespondentka BBC Bethany Bell.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w godz. 16.30–18.15 na Uniwersytecie Wiedeńskim. Debata będzie dostępna online.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Sieci CENTRAL >>