Na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych odbędzie się dyskusja wokół książki „Nie to za mało” autorstwa kanadyjskiej pisarki, dziennikarki i działaczki społecznej Naomi Klein. Wezmą w niej udział dr hab. Maciej Gdula (Instytut Socjologii UW, Krytyka Polityczna), dr Anna Materska-Sosnowska (Instytut Nauk Politycznych UW) oraz red. Paulina Młynarska-Moritz (Onet). Dyskusję poprowadzi dr Bartosz Rydliński (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).

Książka „Nie to za mało” opowiada o systemie, w którym Trump został prezydentem, o procesach i prawidłowościach tego systemu, które mimo lokalnych różnic są takie same w Stanach, Polsce i w wielu krajach Europy.

Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia w godz. od 18.30 do 20.00 w Auli Baszkiewicza na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych (Krakowskie Przedmieście 26/28).

„Nie to za mało” to książka o systemie, w którym Trump został prezydentem. To książka o procesach i prawidłowościach tego systemu, które mimo lokalnych różnic są takie same w Stanach, Polsce i w wielu krajach Europy. Naomi Klein nie tylko pomaga zrozumieć, jakie wydarzenia i jakie idee doprowadziły do miejsca, w którym się dziś znajdujemy, lecz pokazuje także, jak się z tego miejsca wydostać.