Współczesna medycyna może uśmierzać ból, ale dostęp do leków przeciwbólowych jest reglamentowany. Czy epidemia uzależnienia od opioidów w USA jest ostrzeżeniem również dla europejskich społeczeństw? Czy skłonność Polaków do nadużywania leków to tykająca bomba? W 2. debacie pt. „Dylematy polityki lekowej. Od zgody na ból do epidemii opioidów” w 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” na te tematy porozmawiają paneliści:

• dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i chorób przewodu pokarmowego, specjalista ds. żywienia, współautorka i autorka programów telewizyjnych, artykułów i poradników (np. „Wiem, co jem”),
  • Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny,
  • Paulina Kieszkowska–Knapik – adwokat, specjalistka prawa farmaceutycznego.

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

Bezpłatna rejestracja: listopadowa-debata-klubu2018-2019.evenea.pl.

Debata odbędzie się 20 listopada o godz. 18 przy ul. Dobrej 55 (sala 3.014, III piętro).

klubabsolwentow.uw.edu.pl