Seminarium z cyklu „Komentarze Politologiczne” odbędzie się pod tytułem „Dylemat ograniczenia kadencyjności w samorządzie terytorialnym – <sposób na lokalne patologie> czy <zamach na prawa wyborcze>?”. Będzie to spotkanie z udziałem ekspertów i praktyków samorządu. Zostanie zaprezentowany raport o problemie kadencyjności w ramach Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów.

W seminarium wezmą udział eksperci – dr Beata Słobodzian (Uniwersytet Gdański), dr hab. Jacek Wojnicki (Uniwersytet Warszawski), Iwona Ciećwierz (Szkoła Liderów), a także samorządowcy – Jacek Kosmala (burmistrz Nidzicy), Rafał Mathiak (wójt gminy Klembów) oraz Krzysztof Turek (wójt gminy Stare Babice). Poprowadzi je dr Andżelika Mirska (Instytut Nauk Politycznych UW).

Organizatorzy: Ośrodek Analiz Politologicznych UW, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW oraz Szkoła Liderów.

Seminarium odbędzie się 17 maja w godz. 15.00-16.30 w Audytorium im. S. Czarnowskiego przy Krakowskim Przedmieściu 3.

Potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu należy przesyłać na adres lista(at)oapuw.pl.