Od 1 lutego (czwartek) do 3 marca (niedziela) w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę sztuki współczesnej pt. „Dwa razy. Szymborska” inspirowanej twórczością i postacią Wisławy Szymborskiej.

Na wystawie zostaną zaprezentowane: kolaże autorstwa Jolanty Więcław – absolwentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie będących komentarzami do wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej oraz plakaty autorstwa studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w tym pokonkursowe plakaty studentów Wydziału Form Przemysłowych i Wydziału Grafiki nagrodzonych i wyróżnionych w ramach 3. edycji Konkursu im. Profesora Adama Wodnickiego pt. „Wisława Szymborska”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja poetycka pt. „Poczekaj, mam dla Ciebie wiersz” zaanimowana przez Jacka Bąkowskiego – poetę, inicjatora wielu działań artystycznych w przestrzeni miejskiej.

Wernisaż wystawy rozpocznie się 1 lutego o godz. 17.00 w sali wystawowej BUW na parterze (ul. Dobra 56/66).