W programie seminarium „Drzewa w mieście – wartość, korzyści, strategia” znalazły się: wykład wprowadzający (prof. Barbara Szczepanowska – IGPiM), wykład o zagadnieniach prawnych (Irena Chojnacka – Naczelny Sąd Administracyjny), wykład „Znaczenie drzew dla różnorodności biologicznej” (dr Anna Kalinowska UCBS/UW, dr Marek Sitarski – IGPiM), wykład „Nie bójmy się starych drzew” (dr inż. Marzena Suchocka – IGPiM).

Organizatorami spotkania są: Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa.

Seminarium odbędzie się 16 maja w godz. 14-17 w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Żwirki i Wigury 101.