1 kwietnia odbędzie się Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego (DOKO’23). Inicjatywa skierowana jest do młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie hasło ,,Nauka to nie żart’’. Podczas DOKO odbędą się wykłady z pokazami i wycieczki do laboratoriów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w eksperymentach oraz w grze terenowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 na Wydziale Fizyki przy ul. Pasteura 5 na kampusie UW na Ochocie.

Podczas całego wydarzenia, przy stoiskach informacyjnych w holu głównym Wydziału Fizyki, na pytania związane ze studiami i studiowaniem na Kampusie Ochota odpowiadać będą studenci i pracownicy UW.

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota Uniwersytetu Warszawskiego to wspólne przedsięwzięcie sześciu wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Psychologii, a także jednostek współpracujących: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Centrum Nowych Technologii, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów (Cyklotron), Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) oraz Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Więcej informacji znajduje się na stronie inicjatywy: https://doko.mimuw.edu.pl/.