DOKO to wspólne przedsięwzięcie wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz CeNT, ŚLCJ, CNBCh, Kolegium MISMaP i MSOŚ, które prezentują się kandydatom na studia na Kampusie Ochota. Dla zainteresowanych naukami matematyczno-przyrodniczymi odbędą się warsztaty w laboratoriach, wykłady popularnonaukowe, pokazy, stoiska informacyjne jednostek.

Można będzie dowiedzieć się m.in. jak skomunikować się z komputerem bez używania mięśni, z pomocą lasera zbadać grafen, zbudować czujnik smogu, wykopać bitcoiny, wyizolować DNA z bakterii, rozpoznać meteoryt wśród zwykłych kamieni, określić wiek wina metodami fizyki jądrowej? Będzie też naukowy escape room i salon gier. Na część zajęć obowiązują zapisy, które uruchomione zostaną na początku kwietnia.

DOKO rozpocznie się o godz. 11:00 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie doko.mimuw.edu.pl.