Porównanie modeli biznesowych spółek start-up i scale-up przez pryzmat wieku oraz wykorzystania wyników prac R&D skłania do poszukiwań miary ich efektywności. DELab proponuje zatem praktyczną aplikację pomiaru dojrzałości modelu biznesowego w obszarach wartości dla klienta, kluczowych działań, partnerów i zasobów, segmentów klientów, kanałów dystrybucji i komunikacji, relacji z klientami, struktury kosztów oraz strumieni przychodów. Skonstruowany wskaźnik BMMI (Business Model Maturity Indicator) pozwala zmierzyć wpływ komercjalizacji wyników prac R&D, dostępności źródeł finansowania oraz kapitału intelektualnego na kształtowanie modelu biznesowego. O tym opowiedzą Renata Gabryelczyk, Anna Białek-Jaworska, Agnieszka Pugacewicz w czasie spotkania „Jak zmierzyć dojrzałość modelu biznesowego?”.

Wykład odbędzie się 24 czerwca o godz. 16 w Bibliotece Uniwersyteckiej w sali 315 (III piętro – wjazd windą przy głównym wejściu do biblioteki, następnie do końca korytarza i na prawo).

www.delab.uw.edu.pl

Dr Renata Gabryelczyk – dr nauk ekonomicznych, zatrudniona w Katedrze Informatyki Gospodarczej i Analiz Ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z DELab UW. W swoich badaniach skupia się na modelowaniu procesów biznesowych i analizowaniu modeli biznesowych oraz na zastosowaniach podejścia procesowego w podnoszeniu efektywności organizacji.

Dr Anna Białek-Jaworska – dr nauk ekonomicznych, zatrudniona w Katedrze Bankowości, Finansów i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z DELab UW. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół roli rachunkowości prac badawczo-rozwojowych oraz źródeł finansowania w rozwoju przedsiębiorstw.

Dr Agnieszka Pugacewicz – dr nauk ekonomicznych, koordynatorka programu Entrepreneurship w DELab UW. Prowadzi badania aplikacyjne, związane z przedsiębiorczością i innowacyjnymi branżami. Zwolenniczka otwartej nauki i zasobów publicznych, propagatorka testów biegłości, a także stosowanego programowania.