Digital Europe Economic Seminars to cykl anglojęzycznych spotkań, w trakcie których prezentowane są wyniki badań z obszaru cyfryzacji, prowadzonych przez badaczy i badaczki z krajów Unii Europejskiej. Organizatorem seminariów jest DELab UW – Digital Economy Lab UW.

Seminaria są doskonałą okazją, by poznać tematy podejmowane na zagranicznych uczelniach oraz podyskutować o nich zaproszonymi gośćmi. Dzięki interaktywnej formie stanowią również szansę na budowanie współpracy pomiędzy polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

19 stycznia o godz. 13.00 rozpocznie się wykład dr. Pawła Surowca z University of Sheffield (Department of Journalism Studies), zatytułowany „Public Diplomacy and Hybrid Media Activism: Online Diplomatic Participation and Citizens’ Counter-Narratives to the 2016 US Presidency”. Podczas wystąpienia naukowiec przedstawi założenia i wyniki trwającego badania interakcji między dyplomacją publiczną, jako główną praktyką w ramach soft power Stanów Zjednoczonych Ameryki, a hybrydowym aktywizmem medialnym.

Moderacja spotkania: dr Wojciech Hardy (DELab UW, Wydział Nauk Ekonomicznych UW)

Seminarium, połączone z dyskusją, będzie prowadzone w języku angielskim poprzez platformę Zoom Video Meeting.

Dodatkowe informacje >>