Wzajemne relacje polsko-francuskie mają głębokie i bardzo pozytywne fundamenty. Pomimo tymczasowych napięć na płaszczyźnie politycznej, oba społeczeństwa pozostają sobie wciąż bliskie. Najlepszym tego przykładem jest liczebność mieszanych polsko-francuskich rodzin, zwłaszcza we Francji. Podczas konferencji naukowej „Diaspora polska we Francji 1918-2018. Stan badań i nowe kierunki” uczestnicy będą próbowali spojrzeć w nowy sposób na długoletnie stosunki między Polską i Francją. Konferencja będzie poświęcona pamięci prof. Janine Ponty.

Sympozjum organizowane jest przez Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW we współpracy z Ośrodkiem Kultury Polskiej Sorbonne Université i Ośrodkiem Badań nad Migracjami UW.

Konferencja odbędzie się 27-28 lutego w budynku wydziałów lingwistycznych przy ul. Dobrej 55.

www.okf.uw.edu.pl