11 i 12 marca odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim debaty z cyklu Dialogi Europejskie pt. Badania naukowe i informacje w obliczu wojny.

Celem dyskusji będzie przyjrzenie się, w jakim stopniu wybuch wojny na kontynencie zakłócił zdobywanie i rozpowszechnianie wiedzy i informacji. Debaty będą miały charakter międzynarodowy, udział w nich weźmie około trzydziestu ekspertów z Europy.

Wydarzenie zainaugurują: Ambasador Francji Etienne de Poncins, prorektor UW ds. badań prof. Zygmunt Lalak, podsekretarz stanu w MNiSW prof. Andrzej Szeptycki oraz dyrektor ds. globalizacji francuskiego MSZ Aurélien Lechevallier.

Debaty są organizowane przez Instytut Francuski oraz Uniwersytet Warszawski (Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich, Centrum Europejskie oraz Interdyscyplinary Zespół Współpracy UW-EHESS).

Spotkania odbędą się w budynku UW przy ul. Dobrej 55 (parter, audytorium 0.410/Żółte Schody).

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, dostępne tłumaczenie w trzech językach: polski, francuski i angielski.

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie OKF.