Wielu absolwentów i wykładowców twierdzi, że studia nie przygotowują do pracy, a uczą głównie teorii i służą rozwojowi osobistemu. Wielka Karta Uniwersytetów Europejskich stanowi, że: „Uniwersytet jest powiernikiem europejskiej tradycji humanistycznej, nieustannie dąży do osiągnięcia wiedzy uniwersalnej, wypełniając swe powołanie przekracza on granice geograficzne i polityczne oraz zaspokaja istotną potrzebę wzajemnego poznania i oddziaływania różnych kultur”, natomiast rynek pracy wymaga od absolwentów wiedzy praktycznej. Jak więc zachować równowagę między rynkiem pracy a ideami Uniwersytetu? Jak powinny kształtować się uczelnie, aby mogły sprostać wyzwaniom XXI wieku? Jakie są słabe i mocne strony polskiego szkolnictwa wyższego? Nad odpowiedziami na te pytania zastanowią się uczestnicy spotkania pod tytułem „Debata: po co nam studia? Potrzeby rynku pracy a misja Uniwersytetu”.

Debata odbędzie się 13 czerwca o godz. 18 w sali 316 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).

www.ce.uw.edu.pl