Refleksja nad tym, jak rozumieć wolność wypowiedzi na uczelni oraz gdzie i dlaczego zaczyna się granica wolności słowa. Wolność słowa jest zagwarantowana w Konstytucji, ale nie jest nieograniczona. Co więc wolno powiedzieć w akademii? Jakie słowa są lub powinny być zakazane? Na te i inne pytania odpowiedzieć chcą organizatorzy debaty „Granice wolności słowa”.

Uczestnikami debaty będą prof. Magdalena Środa z Komisji rektorskiej ds. przeciwdziałania dyskryminacji UW, dr doc. Hanna Machińska i dr Tomasz Kozłowski z Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Magdalena Staroszczyk z Queer UW.

Debata odbędzie się w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny.