W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się pierwsza debata z nowego cyklu Debat Lemkinowskich o prawicy w Europie. Spotkanie będzie dotyczyło wzrostu popularności radykalnego nurtu prawicy w Europie Wschodniej, w szczególności na Ukrainie i w Rosji. Fundacja im. Bronisława Geremka zaprosiła filozofa dr. Vasyla Cherepanyna, szefa Centrum Badań nad Kulturą Wizualną w Kijowie; Alinę Polyakovą z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Bernie; dr. Antona Shekhovtsova z Uniwersytetu Northampton. Dyskusję będzie moderować dr Ludwika Włodek ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorzy zapewnili tłumaczenie symultaniczne.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy przesyłać na: fundacja@geremek.pl.

Spotkanie odbędzie się w 15 kwietnia Bibliotece UW przy ul. Dobrej 56/66, w sali 316 im. Samuela Bogumiła Lindego (III piętro), w godz. 18.00-19.45.

Dwie kolejne debaty poświęcone będą Europie Środkowej (Polska, Węgry) oraz Europie Zachodniej.

www.geremek.pl