25 kwietnia o godz. 12.00 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 55/56 odbędzie się II Czytanie „Don Kichota” Miguela de Cervantesa.

W wydarzeniu wezmą udział m.in. ambasador Hiszpanii w Polsce, Francisco Javier Sanabria Valderrama; rektor UW, prof. Marcin Pałys; prezydent m. st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Między 11.45 a 14.00 „Don Kichota” czytać będą osoby ze świata kultury, polityki i mediów. Od godz. 14.45 kolejne fragmenty dzieła będą czytane przede wszystkim przez wykładowców, studentów, absolwentów i sympatyków Iberystyki.

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW oraz Ambasadę Hiszpanii w Polsce z okazji Międzynarodowego Dnia Książki.