Cyfryzacja pod lupą nauki to cykl spotkań, podczas których badacze i badaczki wraz z zaproszonymi gośćmi przyglądają się zagadnieniom związanym z transformacją cyfrową, nowymi technologiami, innowacyjnością oraz cyfrowymi metodami badawczymi. Organizatorem seminariów jest DELab UW – Digital Economy Lab UW.

26 stycznia o godz. 18 rozpocznie się wykład Macieja Światły, doktoranta z Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej, zatytułowany „Analiza efektywności polskiego systemu sądownictwa z wykorzystaniem narzędzi modelowania tematów”. Wystąpienie będzie dotyczyć sposobu pomiaru efektywności polskiego systemu sądownictwa. Oceny tego zjawiska dokonano wykorzystując analizę prawdopodobieństwa składania apelacji od orzeczeń sądowych.

Komentarz wygłosi m.in. dr Maciej Wilamowski, analityk DELab UW i Wydział Nauk Ekonomicznych UW, a spotkanie poprowadzi Weronika Przecherska z DELab UW i Wydziału Socjologii UW.

Seminarium odbędzie się online na platformie Zoom Video Webinars. Udział w spotkaniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji >>