„Collegio Futuro” to wspólne forum doktoranckie uczelni członkowskich 4EU+, którego celem jest rozwijanie podstawowych umiejętności niezbędnych przyszłym liderom do stawiania czoła pilnym wyzwaniom środowiskowym, społecznym i gospodarczym.

Podczas warsztatów doktoranci wspólnie pracują nad projektami dotyczącymi praktycznego podejścia do problemów środowiskowych, zdobywając nowe umiejętności w zakresie komunikacji interdyscyplinarnej, tworzenia projektów czy myślenia systemowego i projektowego.

W programie tegorocznej edycji znajdują się warsztaty i szkoła jesienna, które odbędą się w październiku i listopadzie w Heidelbergu. W styczniu 2024 roku będą miały miejsce warsztaty końcowe, podczas których zaprezentowane zostaną wyniki prac.

Do udziału w „Collegio Futuro” mogą aplikować doktoranci z pięciu uczelni członkowskich Sojuszu 4EU+: Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu w Heidelbergu, Uniwersytetu Sorbońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Mediolanie.

Rejestracja trwa do 5 lipca.

Więcej informacji znajduje się na stronie Uniwersytetu w Heidelbergu >>