To tytuł międzynarodowej konferencji online, w której wezmą udział przedstawiciele nauk humanistycznych i społecznych. Wydarzenie podzielone jest na trzy panele dyskusyjne:

• filozoficzny: “Recognition as a theoretical category”,
  • historyczno-socjologiczny: “Historical and contemporary illustrations of recognition”,
  • socjologiczno-historyczno-ekonomiczny: “Recognition as a social problem”.

Keynote lecture wygłosi prof. Michèle Lamont z Uniwersytetu Harvarda. Konferencja zakończy się polskojęzyczną debatą poświęconą dystrybucji szacunku w społeczeństwie polskim. Wezmą w niej udział naukowcy z Wydziału Socjologii UW: dr hab. Julia Kubisa, prof. Anna Giza-Poleszczuk, prof. Paweł Śpiewak oraz Edwin Bendyk, Ludwik Dorn. Spotkanie poprowadzi: dr hab. Piotr Kulas z Wydziału „Artes Liberales”.

Wydarzenie organizuje Wydział „Artes Liberales” i Wydział Socjologii.

Konferencja odbędzie się od 18 do 19 marca. Aby wziąć w niej udział, należy dołączyć do spotkania online, które odbędzie się na platformie Zoom. Link do konferencji: https://us02web.zoom.us/j/84918402871.

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Szczegółowy program wydarzenia >>